dupli
dinit
brunox
hb
motip
total
inter
3m
haya
far

Kur ieškoti spalvos kodo?

     Norint sužinoti automobilio spalvos kodą, pirmiausia reikia nusistatyti kurioje vietoje ieškoti užrašo, lipduko ar lentelės su užrašu. Po to iš kelių užrašų atskirti kuris iš jų apibūdina automobilio spalvą.

     Dažniausiai informacija pateikiama ant plastmasinio, kartais - ant popierinio lipduko, rečiau - ant metalinės lentelės. Labai retais atvejais kodas užrašomas tiesiogiai ant automobilio kėbulo. 

Kodas užrašytas ant automobilio detalės. Žiūrėti į paveiksliuką:

  

Skaityti daugiau...

Automobilių dažymas

Perdažyti automobilį – darbas ne mėgėjams

 

     Bėgant laikui automobilio spalva ima blankti, atsiranda įvairiausių įbrėžimų, dėmių. Tada turbūt ne vienas savininkas susimąsto, kad transporto priemonę reikia perdažyti. Tačiau ne visi žino, kam ryžtasi.

     Jei nusprendėte, kad laikas atnaujinti savo automobilį, problema bus ne kaip tai padaryti, o ką pasirinkti, nes rinkoje gausu įvairiausių dažyti skirtų medžiagų: emalių, gruntų, lakų ir kt.

Paruošimas dažyti 

     Dažymas – tęstinis darbas, paprastai prasidedantis nuo suvirinimo ir išlyginimo. Kitas etapas – paviršių šlifavimas ir valymas, rūdžių, tepalų, riebalų šalinimas.
     Pirmiausia kėbulo paviršius gruntuojamas. Tai labai atsakingas momentas. Jeigu kuri nors vieta gruntu bus padengiama nekruopščiai, kiti darbai gali nepasisekti. Siekiant, kad automobilis būtų atsparus vandeniui ir korozijai, ant kėbulo visada tepama hermetiko. Norint išvengti korozijos ir išsaugoti kėbulą nuo smulkių akmenukų, mašinos dugnas dengiamas apsauginiu gruntu.
     Paskui nuglaistoma, vėliau – dar tiksliau. Kiek reikės tepamo glaisto sluoksnių, priklauso nuo glaisto tipo ir paviršiui išlyginti reikiamo jo kiekio. Paprastai glaistas sukietėja per 15-20 minučių, jei temperatūra yra 20 laipsnių šilumos. Glaistui sutvirtėjus, paviršius šlifuojamas.
     Vėliau dažomas paviršius padengiamas grunto porų užpildu, jis užglaisto ne tik poras, bet ir šlifuojant likusius nelygumus. Paruošus pagrindą, ant kurio bus purškiami dažai, tepamas gruntas. Jis leis mašinai greičiau išdžiūti, todėl bus galima greičiau purkšti dažus.

Skaityti daugiau...